1 / 13
Praha
2 / 13
Praha
3 / 13
Praha
4 / 13
Praha
5 / 13
Praha
6 / 13
Praha
7 / 13
Praha
8 / 13
Praha
9 / 13
Praha
10 / 13
Praha
11 / 13
Praha
12 / 13
Praha
13 / 13
Praha

www.prague.eu  

MĚSTO PRAHA

Praha, jedno z nejkrásnějších měst Evropy bývá často nazývána srdcem Evropy, matkou měst, Prahou stověžatou. Rozkládá se na březích řeky Vltavy. Praha hlavni město České republiky s počtem 1,2 milionu obyvatel je zároveň největším městem České republiky.

Zmínky o raném osídlení na obou březích Vltavy pocházejí již z doby kamenné. Založením Pražského hradu v 9. století dynastii Přemyslovců byly položeny základy české státnosti. Pražský hrad se stal sídlem českých králů a později presidentů. Za panování císaře Karla IV. ve 14. století dosáhlo město ohromného kulturního a hospodářského rozmachu. Vrcholem teto doby je kromě stavby pozoruhodného Karlova mostu především založení a stavba university.

Za zmínku stojí také podivínský panovník Rudolf II. z dynastie Habsburků, který obohatil umělecké sbírky císařského dvora o mnoho skvostných děl a přivedl do Prahy řadu pozoruhodných umělců a učenců. Pro milovníky historických staveb je Praha skutečným rájem. Za pozornost stojí nejen již zmiňovaný Pražský hrad a Karlův most, ale i řada paláců na Malé Straně a Starém Městě. Staré Město se svými středověkými uličkami, s nádherným Staroměstským náměstím nabízí úžasný romantický zážitek především při večerním osvětlení. Součást Starého Města – Židovské město, je jednou z největších a nejcennějších sbírek židovské kultury v Evropě.

Střetáváním slovanské, německé a židovské kultury se Praha stala také jedinečným kulturním centrem vyhledávaným mnoha umělci. V Praze žil Franz Kafka, pobýval Rainer Maria Rilke, Max Brod, Jaroslav Hašek. Známými návštěvníky Prahy z řad umělců byla také řada hudebníků – Wolfgang Amadeus Mozart, který zde složil svou operu Don Giovanni, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Petr Iljič Čajkovskij, Ludwig van Beethoven a řada dalších. Praha přitahovala také vědce – na Karlově universitě svého času přednášel i slavný fyzik Albert Einstein.

Dnešní Praha se stává moderní evropskou metropolí s nabídkou bohatého kulturního života i s mnoha komerčními příležitostmi. Město poskytuje všechny druhy vysoce kvalifikovaných služeb, nabízí řadu nejmodernějších nákupních center stejně jako nepřeberné množství malých obchůdků, zábavních center, pohostinských zařízení s tradičními českými hospodami servírujícími vynikající české pivo.

Zlatý partner

Bronzový partner

Partner

Mediální partner

VYSTAVOVATELÉ